Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Burnos mikroflora yra labai įvairi, nes dėl drėgmės ir šilumos čia kaupiasi daug mikroorganoizmų. Vien bakterijų burnoje galima rasti apie 600 rūšių, taip pat čia yra mikroplazmų, pirmuonių ir įvairių rūšių virusų.

Tokia mikroorganizmų įvairovė nėra blogai, atvirkščiai, tai geros sveikatos požymis. Kad išlaikyti tokią burnos būklę, būtina burnos higiena, kurios metu pašalinamos dantų apnašos.

Profesionali burnos higiena yra skirta asmenims, norintiems išvengti susidūrimo su itin nemaloniomis dantų ligomis: dantų ėduonimi (kariesu) arba periodontitu. 

Periodontitas – dantų liga, pažeidžianti dantenas, periodonto raištį, cementą ir alveolės kaulą. 

Dantų ėduonis (kariesas) – dantų liga, kurios metu lūžta danties emalis ir jame atsiranda skylė.

Jeigu profesionali burnos higiena neatliekama, bakterijos kaupiasi danties paviršiuje bei dantenų vagelėse, o tuomet ir sukeliamos minėtos ligos. Bakterijos veikia mūsų dantis cukrų ir angliavandenius paversdamos į rūgštis, kurios vėliau pasirūpina dantų struktūros ardymu. Yrant dantų struktūrai mes susiduriame su visiems gerai žinomomis dantų „skylėmis“, dantenų ir kitų aplink esančių audinių susirgimais, dėl kurių laikui bėgant galime prarasti ir pačius dantis. Netekus dantų, laukia dar rimtesnės problemos ir protezų gaminimas arba dantų implantavimas. Norint, kad tokios problemos Jūsų nepasiektų, būtina nuolatinė profilaktinė patikra bei profesionalios burnos higienos atlikimas, na ir, žinoma, neįmanoma būtų apsieiti be kokybiško dantų valymo, už kurį atsakingi turime būti patys.

Rekomenduojama, kad profesionali burnos higiena būtų atliekama, kas 6 mėnesius. Asmenims, jau turintiems parodantito problemų, burnos higienos procedūras atlikti patartina kas 3 – 4 mėnesius. Tokiu būdu liga neplis.

Pasirinkus profesionalios burnos higienos paketą Jums bus suteikta informacija, kaip tiksliai turėtų būti atliktas dantų valymas, pagal esamą dantų ir burnos būklę, taip pat bus parinkta dantų pasta bei susitarta dėl sekančio apsilankymo profilaktiniam patikrinimui. Profesionaliam burnos valymui naudojamas plačiai paplitęs Air-flow sistemos derinimas su ultragarsiniu skaleriu. Pirmiausiai su Air-flow sistema nuvalomos minkštosios ir kietosios dantų apnašos, kur dantis veikia suspausto oro ir vandens srovė bei sodos milteliai. Puikiai panaikinamos ne tik nuo rūkymo atsiradusios dėmės, bet ir tokios, kurias sukelia juodoji arbata, kava ar kiti dažantys maisto produktai. Taigi profesionali burnos higiena pasitarnauja ne tik kaip profilaktinė, bet ir kaip dantų balinimo priemonė.

Atlikus šią procedūrą, susikaupusių konkrementų nuvalymui nuo dantų naudojamas ultragarsinis skaleris, o giliau esantys konkrementai pašalinami rankiniu būdu su specialiais tam pritaikytais instrumentais. Tada į pagalbą pasitelkiami dantų poliravimui skirti šepetėliai, pastos bei guminiai diskeliai. Jie naudojami jau po konkrementų ir likusių apnašų nuvalymo. Toks dantų nupoliravimas užtikrina didesnį dantų atsparumą apnašų ir akmenų kaupimuisi.

Kas atlieka profesionalią burnos higieną?

Profesionali burnos higiena atliekama tam skiriant specialiai apmokytą specialistą – burnos higienistą. Jis atsakingas už tai, kad pacientai išmoktų taisyklingai prižiūrėti savo dantis ir suvoktų, kodėl rūpintis dantenomis bei burnos higiena yra labai svarbu. Dantų higienistas ne tik išmokys taisyklingo dantų valymosi, bet ir patars, kokios priemonės tam yra tinkamos, kadangi kiekvieno paciento burnos ir dantų būklė skiriasi, todėl ir prižiūrėti tam reikia individualių priemonių.

Asmens burnos higiena - tai Jūsų pačių investicija į sveiką dantų būklę. Burnos higienos procedūras privalome atlikti kiekvieną dieną, nepaisant fakto, kad dantų būklė, mūsų nuomone, atrodo gera. Asmens burnos higienos principų kiekvienas turi mokytis nuo vaikystės, kad būtų išugdyti įpročiai ir burnos higiena bei lankymasis pas odontologą būtų tas pats, lyg profilaktinis lankymasis pas šeimos gydytoją.

Sužinokite, kokia yra profesionalios burnos higienos kaina.

Draugai