Dantų priežiūra, taisyklingas valymas

Dantų priežiūra, taisyklingas valymas

Norint turėti sveikus ir gražius dantis, vien po maisto valgymo kramtyti gumą tikrai neužtenka. Dantų priežiūra yra gerokai sudėtingesnė nei galima įsivaizduoti.

Be nuolatinio dantų valymo, šį dalyką apskritai galima pamiršti. Dantų valymas turi būti toks pats natūralus įprotis kaip ir pusryčių ar pietų valgymas.

Kaip gi taisyklingai atliekamas dantų valymas?

Dantų valymui reikalingi ne tik dantų pasta ir šepetėlis, bet taip pat skalavimo skystis, tarpdančių šepetėlis ir toks pats siūlas. Dantų šepetėlis neturėtų būti kietas, kad nepažeistų dantenų ir pradėjus juo valyti būtų atliekamas tarsi dantų ir dantenų masažas. Įdomu tai, kad taisyklingam dantų valymui yra svarbus netgi uždėto ant dantų šepetėlio kampas, jį reikia laikyti pasvirusį 45 laispniais. Valymas atliekamas apskritimus piešiančiais, šluojamaisiais judesiais. Šis dantų valymo etapas atliekamas apie vieną minutę, o jeigu norima greitesnio rezultato, tuomet galima įsigyti elektrinį šepetėlį, kurio apsukos yra gerokai didesnės. Sekantis etapas – tarpdančių valymas siūlu ir tarpdančių šepetėliu. Ši procedūra atliekama rečiausiai, kadangi tam žmonės dažniausiai neturi laiko, kadangi kruopštus valymas gali trukti ir dešimt minučių.

Gerai išvalyti dantys mažina pačio danties ir apnašų sukibimą, todėl apnašos prilimpa be taip greitai. Taip pat sumažėja ir bakterijų kiekis esantis burnos ertmėje.

Kada reikia valyti dantis?

Dantų valymą patariama daryti bent du kartus per dieną, bet tai nereiškia, jog valyti dantis tik ryte ir vakare yra gerai. Jeigu dantis valote anksti ryte 7 valandą, o vakare 10 – prieš einant miegoti, vadinasi tame 15 valandų tarpe Jūsų burnoje sėkmingai dauginasi bakterijos. Žinoma, per dažnas dantų valymas taip pat gali pridaryti papildomų rūpesčių, todėl kaip nuspręsti, kada tam tinkamiausias metas?

Pirmiausiai reikia atminti, kad jokiu būdu nedarykite to iškart po valgio. Reikia laiko, kad burnoje būtų neutralizuotos maisto ir gėrimų sukeltos rūgštys. Po maisto dantys ir emalis pasiekia didžiausią jautrumo tašką, todėl tik praėjus pusvalandžiui galima imtis dantų valymo veiksmų. Jeigu dantų valymas būtų atliekamas iškart po valgymo, didelė tikimybė, kad dantų šepetėlis nuvalytų paviršinį emalio sluoksnį, kurio būtų nebeįmanoma atstatyti. Idealus variantas – 3 kartai per dieną – ryte, po pietų ir vakare, tokiu atveju išlaikomi vienodi laiko intervalai tarp valymų.

Ką reikėtų žinoti apie dantų skalavimo skystį?

Taisyklingai dantų priežiūrai naudojamą skalavimo skystį neretai vartotojai pasirenka patys, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurie skalavimo skysčiai nerekomenduotini ilgesniam nei 2 savaičių naudojimui. Tokiu atveju, prieš įsigyjant skalavimo skystį dantų priežiūrai rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju odontologu.

 

Draugai